';
Preloader logo
side-area-logo

Korunky, Fazety, Inlay

CEREC® – Perfektné korunky v jednej návšteve

Celokeramické zubné náhrady s CEREC®

Pomocou najmodernejšej technológie CEREC® môžeme svojím klientom ponúknuť zhotovenie keramických inlayí, faziet, koruniek a menších mostíkov. Hlavnou výhodou tejto metódy je kompletné ošetrenie behom jedinej návštevy v ordinácii bez nutnosti klasického odtlačovania a provizórnych náhrad a zároveň extrémne vysoká presnosť náhrady, ktorá zaručuje jej veľmi dlhú životnosť bez komplikácií.

Ďalšími výhodami ošetrením CEREC® je vysoká odolnosť materiálu, perfektná estetika, vynikajúce anatomické spracovanie náhrady a krátky čas jeho zhotovenia.

CEREC® je tiež ideálny k ošetreniu väčších defektov, ktoré sú často ošetrené veľkými amalgámovými výplňami (onlay, inlay, overlay).

Keramická rekonštrukcia zubu krok po kroku

Poškodená výplň alebo kaz sa odstráni, zub sa zabrúsi do potrebného tvaru a pripraví sa k snímaniu. Pomocou malej 3D kamery sa priamo v ústach „odfotí“ vypreparovaný zub. Tento digitálny otlačok plne nahradzuje nepríjemné otlačky pomocou otlačkových hmôt, pričom zaručuje veľkú presnosť.

Nasnímané dáta sa uložia do počítača, ktorý vďaka najnovšiemu biogenetickému 3D softwaru navrhne ten najoptimálnejší tvar zubnej náhrady. Výsledný tvar sa dá samozrejme v tomto softwari takmer neobmedzene upravovať.

Takto upravený tvar keramickej zubnej náhrady sa následne vyfrézuje v ordinačnej CNC fréze z keramického bločku, ktorého farba zodpovedá prirodzenej farbe zubu. Vyfrézovaná keramická náhrada sa podľa potreby individualizuje pomocou farbičiek na keramiku a potom sa náhrada vypáli v peci na keramiku. Výsledný produkt je potom na nerozoznanie od prirodzeného zubu.

Po vyskúšaní sa keramická zubná náhrada nalepí pomocou špeciálnych materiálov, ktoré zaistia dokonale funkčné aj estetické splynutie zubu s keramickou náhradou. CEREC® keramické náhrady majú vlastnosti takmer identické s prirodzeným zubným tkanivom, čo znamená, že sú odolné a ich extrémne vysoká životnosť zaručí perfektný vzhľad Vášho chrupu na dlhé roky.

Kompletné ošetrenie je možné spraviť v jednom sedení v ambulancii.

Prečo CEREC®?
  • Perfektná estetika
  • Stačí len jediná návšteva u lekára
  • Maximálna presnosť keramickej náhrady
  • Špičková kvalita materiálu
  • Chráni a udržuje vlastnú štruktúru zubu
  • Keramika je biokompatibilný materiál
  • Dlhá životnosť a odolnosť náhrady
  • Cenovo najefektívnejšia zubná náhrada na trhu