recepcia@belvedent.sk +421 948 120 887 Navigovať
Dentálna hygiena
Naše služby

Dentálna hygiena

Súčasťou prevencie a liečby  je aj pravidelná profesionálna dentálna hygiena.

Dentálna hygiena

prvotriedna precíznosť
zväčšovacie pomôcky
skúsený tím
riešenie aj zložitých parodontóznych pacientov
možnosť ošetrenia v lokálnej anestézii
najmodernejší systém EMS air flow
prvotriedna precíznosť
zväčšovacie pomôcky
skúsený tím
riešenie aj zložitých parodontóznych pacientov
možnosť ošetrenia v lokálnej anestézii
najmodernejší systém EMS air flow

Dentálna hygiena vám pomáha udržať vaše zuby zdravé a čisté. Náš tím skúsených dentálnych hygieničiek pracuje so zväčšovacími okuliarmi a využívajú rtg snímky.

Takto vám vieme odstrániť nie len viditeľný zubný kameň, ale aj kameň schovaný pod ďasnom. Naučíme vás správne sa starať o vaše zuby, vďaka čomu sa už nemusíte obávať nových kazov. Časom s nami zistíte, že zdravé a krásne zuby si udržíte po celý život.

Pieskovacím prístrojom EMS airflow one vám zabezpečíme prvotriedne ošetrenie jemným  práškom obohateným o dezinfekčnú zložku,  miešaným s demineralizovanou  vyhrievanou vodou. Je vhodný pre pacientov s citlivými krčkami a aj pre deti.

Výhody pieskovania:

 • odstránenie mäkkých povlakov, „mladého“ zubného kameňa  aj z ťažšie dostupných miest
 • odstránenie pigmentov
 • dezinfikovanie
Popis služby

Postup dentálnej hygieny

1

Vyšetrenie

Kontrola stavu zubov, ďasien a kosti. Lokalizácia prítomnosti povlaku a zubného kameňa na zuboch, zápalu ďasien, parodontitídy, či iných problémov.

vysetrenie
2

Inštruktáž a motivácia

Detailne vám vysvetlíme príčinu vzniku vašich problémov a ako im predchádzať. Naučíme vás správnu techniku čistenia. Vyberieme najvhodnejšie kefky pre domácu starostlivosť a naučíme vás správne sa starať o zuby a ďasná. Poradíme vám s výberom vhodnej zubnej pasty, prípadne vám odporučíme prípravky k doplnkovej starostlivosti.

3

Čistenie

Odstránenie mäkkého povlaku a zubného kameňa manuálne, pieskovaním či ultrazvukom aj z ťažko prístupných miest. Leštenie zubov pomocou kefky a špeciálnej pasty. Ošetrenie skloviny remineralizačným alebo fluoridovým prípravkom. Ošetrenie ďasien pomocou dezinfekčných prípravkov.

Upozornenie

Počet úvodných opakovaných sedení sa posudzuje individuálne podľa stavu vášho chrupu. Následne po stabilizácii stavu odporúčame absolvovať dentálnu hygienu aspoň 2x ročne, minimálne však raz ročne. Prípadne inak v závislosti od odporúčania dentálnej hygieničky alebo ošetrujúceho zubného lekára.

Recall (kontrolné stretnutie)

Recall odporúčame absolvovať po úvodnom kompletnom ošetrení dentálnej hygieny pre kontrolu stavu chrupu.

Dentálna hygienička počas recallu zhodnotí a skontroluje stav dutiny ústnej a prípadné zmeny od predchádzajúcej návštevy. Zhodnotí kvalitu domácej ústnej hygieny a v prípade potreby je prevedená reinštruktáž ústnej hygieny, kde s vami hygienička prejde už len prípadné nedostatky pri čistení zubov a upraví detaily správnej techniky.

Pomôžeme vám?

Často kladené otázky

Nenašli ste odpoveď?
Kontaktujte nás

  • Zbavením povlaku a zubného kameňa vás zbavíme zápalu ďasien, ktorý je príčinou ich krvácania. Pre zhotovenie kvalitnej výplne je veľmi dôležité čisté a nekrvácajúce prostredie. Zároveň správnou hygienou predlžujete životnosť výplní a predchádzate vzniku nových kazov.
  • Môže dôjsť k nahromadeniu zubného povlaku a jeho následnej mineralizácii do zubného kameňa. V povlaku a zubnom kameni sa nachádzajú baktérie, ktoré spôsobujú zápal ďasien a ich krvácanie. Často sa objavuje zápach z úst a na zuboch sa zachytávajú tmavé pigmenty. Dlhodobé zanedbanie môže časom viesť až k zápalu kosti a rozvoju parodontitídy a následnej strate zubov. Zápal v dutine ústnej môže mať vplyv aj na vaše celkové zdravie.
  • Niektorí citlivejší pacienti môžu pociťovať diskomfort, hlavne v prípade odhalených citlivých krčkov, či v prípade veľkého zápalu ďasien. Preto ošetrenie prebieha veľmi citlivo a šetrne a väčšina pacientov nepociťuje bolesť. Ak aj napriek všetkému je ošetrenie pre vás nepríjemné, vieme vám aj počas dentálnej hygieny aplikovať lokálnu anestézu.
  • Doma by ste si mali svoje zuby čistiť 2 krát denne – ráno a večer. Medzizubné priestory doporučujeme vyčistiť raz za deň. Je však nutné pri čistení zvoliť správnu techniku, ktorú vás radi naučíme.
  • Vo všeobecnosti platí, že dentálnu hygienu je ideálne absolvovať 2x ročne. Všetko je však individuálne nastavené podľa toho, ako dobre vám ide domáca ústna hygiena a od celkového stavu dutiny ústnej. V prípade pokročilej parodontitídy, či počas prebiehajúcej ortodontickej terapie, bývajú návštevy dentálnej hygieny potrebné častejšie, kľudne aj každé 3 mesiace.
  • Dôvodom je že vaše ďasná sú zapálené od nevyčisteného povlaku, kde sa hromadia baktérie. Zubný povlak sa nedá odstrániť žiadnou zubnou pastou či ústnou vodou, ale len mechanicky – za pomoci zubnej kefky a medzizubných pomôcok. Pokiaľ budete správne a pravidelne čistiť, ďasná sa uzdravia a prestanú krvácať.
Recenzie

Spokojných pacientov

ktorý využili túto službu

Extremne profesionalna, dynamicka a moderna ambulancia, prijemny a individualny pristup, flexibilne objednavanie, dokladna a instruktazna dentalna hygiena (1h) a vynikajuca praca specialistov /doktorov na jednotlive zakroky. Moja skusenost pocas 2 rokov: ludia i prostredie a vysledky na medzinarodnej urovni. 100% spokojnost, 5/5!
Iveta Reuven
Iveta Reuven
Môžem len odporučiť,ak chcete mať krásny úsmev tak neváhajte navštíviť túto kliniku...... Pristup,liečba ,práca, príjemné vystupovanie ,čistota je na jednotku.
Ing.Slávka Brijaková
Ing.Slávka Brijaková
Najlepšia zubná ambulancia akú som kedy navštívila. Odbornosť a kvalita práce na vysokej úrovni. Personál vždy usmiaty, milý a ústretový. Ďakujem za starostlivosť 👍🏻
Soňa Spodniaková
Soňa Spodniaková
Profesionalita na vysokej urovni,odborny a pritom stale ludsky pristup,uzasne vsetko vysvetluju,trpezlivost im neni cudzia stejne ako empatia. Krasne priestory,priatelska atmosfera medzi kolegami,clovek sa pri zakrokoch nemusi bat.
Katarina Ondrusova
Katarina Ondrusova

Objednajte sa k nám na tel. čísle:   0948 120 887

Objednajte sa k nám

Prečo práve Belvedent?

Stabilný výsledok
Stabilný výsledok

Vieme, že návšteva zubára nepatrí k vašim koníčkom. Problémy preto vyriešime, tak aby výsledok bol dlhodobý a stabilný.

Moderné vybavenie
Moderné vybavenie

K ošetreniu používame najmodernejšie technológie a postupy, bez ktorých sa súčasná kvalitná stomatológia nedá robiť.

Príjemné prostredie
Príjemné prostredie

Tiež nemáte radi pochmúrne zelené chodby a nemocničný zápach? U nás sa nestretnete ani s jedným

Pripomenutie vyšetrenia
Pripomenutie vyšetrenia

Klientov telefonicky vopred informujeme o blížiacom sa termíne, na ktorý sú objednaní.

Filozofia prevencie
Filozofia prevencie

Stomatologickým problémom sa snažíme v prvom rade predchádzať uvedomelou prevenciou.

Bezplatné parkovanie
Bezplatné parkovanie

Vyhradené bezplatné parkovacie miesta pre našich klientov priamo pred ambulanciou.

Naše tel. číslo 0948 120 887

Ordinačné hodiny

Práve teraz neordinujeme
Po 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Ut 07:00-12:00   |   12:30-14:30
St 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Št 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Pi 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Objednať sa