recepcia@belvedent.sk +421 948 120 887 Navigovať
Mostíky
Naše služby

Mostíky

Pokiaľ vám chýba zub alebo viacero zubov a nie ste vhodný pacient pre implantát, mostík je vhodné ošetrenie. Mostíky u nás vyzerajú prirodzene, na nerozoznanie od vlastných zubov vďaka šikovným rukám našich laborantov.

Mostíkom vieme nahradiť jeden alebo viac chýbajúcich zubov. Je pevne nafixovaný na susedné zuby, ktoré musia byť nabrúsené na korunky. Mostík je vyrobený tak, aby napodobňoval prirodzený tvar a farbu zubov. Dnes sú mostíky zhotovované prevažne z keramiky.

Pri preparácii zubov a zhotovovaní mostíka pracujeme vždy so zväčšením pre zabezpečenie čo najväčšej presnosti. Celé ošetrenie prebieha v lokálnej anestézii, takže je bezbolestné.

Mostíky

rýchla náhrada chýbajúcich zubov
vysoká estetika
mikroskopická presnosť
dlhotrvácnosť vďaka kvalitným materiálom
zlepšenie žuvacej funkcie
prevencia putovania zubov
5 ročná záruka
rýchla náhrada chýbajúcich zubov
vysoká estetika
mikroskopická presnosť
dlhotrvácnosť vďaka kvalitným materiálom
zlepšenie žuvacej funkcie
prevencia putovania zubov
5 ročná záruka
Neprehliadnite

Výsledky našej práce

5 ===
Pred
Po
Pred
Po
Pred
Po
Pred
Po
Pred
Po
Ukázať všetky premeny
Popis služby

Postup ošetrenia

1

Preparácia

V lokálnej anestéze (bezbolestne) obrúsime minimálne množstvo tkaniva zo susedných zubov pre upevnenie mostíka. Následne spravíme odtlačky obrúsených zubov pre zubného technika, ktorý vyhotoví do ďalšieho sedenia už finálny mostík.

Ambulanciu opúšťate s provizórnym mostíkom, takže neodchádzate bez zubov!

2

Odovzdanie

Skúška mostíka, kde kontrolujeme presnosť a estetický vzhľad finálneho mostíka. Po úspešnej kontrole môžeme pristúpiť k nalepeniu mostíka, ktorým natrvalo pripevníme mostík k zubom.

3

Pravidelna dentálna hygiena a prevencia

Po ukončení ošetrenia mostíkom je dôležité udržiavať svoje ústne zdravie v dobrej kondícii, čím predĺžite životnosť vašeho mostíku. S týmto procesom vám radi pomôžeme na dentálnej hygiene a pravidelných preventívnych prehliadkach.

Alternatíva

Alternatíva

Alternatíva k mostíku je náhrada zubu implantátom, kedy okolité zuby nemusia byť nabrúsené. Či ste vhodný pacient pre implantát s vami radi skonzultujeme.

Objednajte sa k nám na tel. čísle:   0948 120 887

Objednajte sa k nám

Neviete si predstaviť ako budete vypadať s novým úsmevom?

Ak rozmýšľate nad zmenou svojho úsmevu, ale nie ste si istý výsledkom, máme pre vás riešenie.

Svoj nový úsmev si viete vyskúšať pomocou Digital smile designu, kde vám na fotke vieme nasimulovať ako budete s novým úsmevom vyzerať.

Druhá alternatíva, pokiaľ si chcete svoj nový úsmev doslova obliecť je zhotovenie mock-up-u. Zhotovíme vám sken vašich zubov a na základe fotiek tváre a úsmevu vymodelujeme najestetickejší úsmev. Ten vieme preniesť potom do vašich úst v podobe provizórnych faziet. Takto máte najlepšiu predstavu k akému výsledku sa vieme dopracovať, bez akéhokoľvek zásahu na vaše zuby. Je to tak jednoduché ako skúšanie trička v obchode.

Pomôžeme vám?

Často kladené otázky

Nenašli ste odpoveď?
Kontaktujte nás

  • V priemere sa uvádza životnosť približne 15-20 rokov, všetko však záleží od starostlivosti pacienta, pravidelných návštevách dentálnej hygieny a kontrolách na preventívnych prehliadkach.
  • Nie, vždy pacientom zhotovujeme provizórne zuby.
  • Nie, pokiaľ vyrábame mostík malého rozsahu, lebo prácu prispôsobíme ostatným zubom. Pokiaľ robíme celý zubný oblúk, vždy robíme skúšky provizórii, aby sme eliminovali takéto riziko.
  • Každé brúsenie predstavuje nezvratný úbytok na brúsenej časti zuba. Aj pri mostíkoch sme vždy s brúsením minimálne invazívny k zdravým tkanivám zubu.
  • Za všetky naše protetické práce ručíme 5 rokov, v prípade, že nedošlo k poškodeniu práce zo strany pacienta. Zhodnotíme momentálny stav a pristúpime k prijateľnej kompenzácii.
  • Áno môžu. Presne preto je potrebné po vytvorení nového úsmevu pravidelne chodiť na preventívne kontroly, profesionálnu dentálnu hygienu a udržiavať domácu ústnu hygienu na výbornej úrovni, čím vieme toto riziko eliminovať.
  • Nie. Keďže celý zákrok prebieha v lokálnej anestézii, je celé ošetrenie bezbolestné.
  • Pokiaľ ošetrujeme mostíkom len úsek zubov alebo jednotlivý zub, je vhodné ostatné zuby najprv vybieliť a následne zhotoviť v tomto vybielenom odtieni požadované protetické práce.
  • Trvanie celého procesu je individuálne v závislosti od stavu chrupu s ktorým pacient prichádza. Pokiaľ je ústna hygiena na vyhovujúcej úrovni, chrup zbavený zápalu a kazov k výsledku sa vieme dopracovať do 1 týždňa.
Recenzie

Spokojných pacientov

Túto súkromnú kliniku odporúčam každému. Všetci sú veľmi profesionálni, a zároveň priateľskí - takto by to malo fungovať všade. Vstupná prehliadka, návrh riešenia, časový harmonogram, finančný plán - všetko sa dalo nastaviť podľa mojich možností. Páči sa mi filozofia, že dôležitá je prevencia a osveta - bolo to tam cítiť pri každej návšteve :) Veľké plus, že majú vlastné parkovisko.
Katarína Urbančoková
Katarína Urbančoková
Môžem len odporučiť,ak chcete mať krásny úsmev tak neváhajte navštíviť túto kliniku...... Pristup,liečba ,práca, príjemné vystupovanie ,čistota je na jednotku.
Ing.Slávka Brijaková
Ing.Slávka Brijaková
Najlepšia zubná ambulancia akú som kedy navštívila. Odbornosť a kvalita práce na vysokej úrovni. Personál vždy usmiaty, milý a ústretový. Ďakujem za starostlivosť 👍🏻
Soňa Spodniaková
Soňa Spodniaková
Profesionalita na vysokej urovni,odborny a pritom stale ludsky pristup,uzasne vsetko vysvetluju,trpezlivost im neni cudzia stejne ako empatia. Krasne priestory,priatelska atmosfera medzi kolegami,clovek sa pri zakrokoch nemusi bat.
Katarina Ondrusova
Katarina Ondrusova
Veľmi pekné nové priestory. Pani doktorka bola veľmi príjemná a milá všetko mi vysvetlila a dohodli sme sa ako ďalej postupovať . 5 hviezdičiek aj pre slečnu na recepcii a pani sestričku.
Lucia Jančovičová
Lucia Jančovičová
Extremne profesionalna, dynamicka a moderna ambulancia, prijemny a individualny pristup, flexibilne objednavanie, dokladna a instruktazna dentalna hygiena (1h) a vynikajuca praca specialistov /doktorov na jednotlive zakroky. Moja skusenost pocas 2 rokov: ludia i prostredie a vysledky na medzinarodnej urovni. 100% spokojnost, 5/5!
Iveta reuven
Iveta reuven
Pred prvým stretnutím som mala obavy aké to na klinike Belvedent bude a ci nebudú podceňovať moje problémy. Ale kdeže, tu som sa cítila ako človek a nie len ako ďalší pacient za ktorým zatvoria dvere. Meniť uz určite nebudem. Ďakujem Vám za doterajšiu pomoc.
Betka Púčiková
Betka Púčiková
Milý, priateľský a zároveň profesionálny prístup. Všetky úkony a zákroky vám dopredu predstavia a odkomunikujú všetko tak, aby ste rozumeli, aké zmeny či úpravy nastanú :) Bezproblémová komunikácia ohľadne dohody termínov. Rozhodne Belvedent odporúčam.
Martina Babjaková
Martina Babjaková
Klinika BELVEDENT je top klinika v našom regióne. Ako budúca mamička som mala problém objednať sa k zubárom. Jedine na tejto klinike mali úžasný prístup a vzali ma bez problémov. Odporúčam každému, kto má strach zo zubárov a hľadá špičkový, profesionálny no zároveň ľudský prístup. Milo ma prekvapila aj cena. Ďakujem celému personálu a rada sa vrátim aj nabudúce…
Paula Opatetna
Paula Opatetna
Kliniku Belvedent môžem vrelo len odporučiť!! Po dlhoročnom hľadaní si dobrého zubára po skúsenostiach nie len na Slovensku ale aj v zahraničí som náhodou natrafila na túto kliniku. Profesionálnosť a prístup mladej p. zubárky ma nadpriemerne prekvapil. Tak isto ako aj najmodernejšie vybavenie a technika, s ktorou disponujete. A to si dovolím tvrdiť, že moje nároky sú dosť veľké. Teším sa, že som Vás našla a za Vašu kvalitnú prácu sa Vám chcem srdečne poďakovať. Ste naozaj skvelý tím, kde cítiť presvedčenosť o Vašej práci, ktorú naozaj robíte výborne. Všetko dobré aj naďalej...
Juliana Mikušíncová
Juliana Mikušíncová
38 232+

ošetrených zubov

4754+

spokojných pacientov

8+

ročná história

Služby

Služby, ktoré poskytujeme

Prečo práve Belvedent?

Stabilný výsledok
Stabilný výsledok

Vieme, že návšteva zubára nepatrí k vašim koníčkom. Problémy preto vyriešime, tak aby výsledok bol dlhodobý a stabilný.

Moderné vybavenie
Moderné vybavenie

K ošetreniu používame najmodernejšie technológie a postupy, bez ktorých sa súčasná kvalitná stomatológia nedá robiť.

Príjemné prostredie
Príjemné prostredie

Tiež nemáte radi pochmúrne zelené chodby a nemocničný zápach? U nás sa nestretnete ani s jedným

Pripomenutie vyšetrenia
Pripomenutie vyšetrenia

Klientov telefonicky vopred informujeme o blížiacom sa termíne, na ktorý sú objednaní.

Filozofia prevencie
Filozofia prevencie

Stomatologickým problémom sa snažíme v prvom rade predchádzať uvedomelou prevenciou.

Bezplatné parkovanie
Bezplatné parkovanie

Vyhradené bezplatné parkovacie miesta pre našich klientov priamo pred ambulanciou.

Naše tel. číslo 0948 120 887

Ordinačné hodiny

Práve teraz neordinujeme
Po 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Ut 07:00-12:00   |   12:30-14:30
St 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Št 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Pi 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Objednať sa