recepcia@belvedent.sk +421 948 120 887 Navigovať
Ošetrenie koreňových kanálikov
Naše služby

Ošetrenie koreňových kanálikov

Mikroskopická endodoncia – ošetrenie koreňových kanálikov pod mikroskopom endošpecialistom pre najlepší možný výsledok.

Váš doktor nemá na tento typ ošetrenia vybavenie? NEVADÍ

U nás na klinike Belvedent sa venujeme aj veľmi zložitým a náročným  delegovaným ošetreniam koreňových kanálikov. Pokiaľ si váš zubár nevie dať rady s endodontickým ošetrením, radi mu s tým pomôžeme, aby ste nemuseli prísť o zub. Stačí keď nás kontaktuje váš ošetrujúci lekár alebo vy na telefónom čísle alebo emailom. Následne vám spravíme predbežnú kalkuláciu ošetrenia.

Máte už kanáliky vyplnené a zub stále bolí? NEVADÍ

Robíme aj reošetrenia už vyplnených koreňových kanálikov- tzv. reendodonciu a resekciu koreňového hrotu v prípade, že so zubom máte stále problémy. Aj tieto ošetrenia sú u nás robené pod mikroskopom endošpecialistom.

kanalik

Ošetrenie koreňových kanálikov

záchrana zuba miesto vytiahnutia
úľava od bolesti
odstránenie infekcie
zachovanie žuvacej funkcie
zachovanie estetiky úsmevu
lacnejšie ako implantát alebo mostík
záchrana zuba miesto vytiahnutia
úľava od bolesti
odstránenie infekcie
zachovanie žuvacej funkcie
zachovanie estetiky úsmevu
lacnejšie ako implantát alebo mostík

Čo je endodoncia?

Endodontické ošetrenie zahŕňa odstránenie infikovanej alebo poškodenej zubnej drene (nervu) z vnútra zuba.  Následným vydezinfikovaním a utesnením koreňových kanálikov zabránime ďalšej infekcii. Keďže sa jedná o ošetrenie veľmi malých štruktúr, je nutné zložitejšie endodontické ošetrenie robiť pod mikroskopom, ktoré môže trvať od 1h do 3h. Týmto ošetrením predchádzame extrakcii (vytrhnutiu) zuba. Ošetrenie robíme v lokálnej anestézii, pre najväčší komfort pacienta.
Viac o postupe ošetrenia sa dočítate v našom blogu.

Proces01

zub s kazom a infikovanou zubnou dreňou

odstránená zubná dreň z koreňového kanálika

výplň koreňových kanálikov

nasadená korunka na zub s koreňovou výplňou

Dobré vyšetrenie je základ

V niektorých zložitejších prípadoch si vieme pomôcť CT vyšetrením, ktoré máme priamo u nás. Na 3D rtg vidíme  počet kanálikov, ich priebeh, prípadne detekujeme prítomnosť zalomeného nástroja alebo rozsah zápalového ložiska v okolí zubov,čeľuste a sánky.

Pomôžeme vám?

Často kladené otázky

Nenašli ste odpoveď?
Kontaktujte nás

  • Hlavnou alternatívou liečby koreňového kanálika je extrakcia zuba. Ak je zub vážne infikovaný alebo poškodený a nemožno ho zachrániť ošetrením koreňového kanálika, môže byť potrebné ho extrahovať. Extrakciu však treba zvážiť ako poslednú možnosť, pretože môže viesť k strate prirodzeného zuba, čo si môže vyžadovať ďalšie stomatologické zákroky, ako sú zubné implantáty alebo zubné mostíky.
  • Správna liečba koreňových kanálikov má vysokú úspešnosť, pričom väčšina ošetrených zubov vydrží pri správnej starostlivosti desiatky rokov. Miera úspešnosti sa však môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov, ako je rozsah infekcie, kvalita zhotovenia korunky a návyky ústnej hygieny pacienta.
  • Neošetrený mŕtvy zub predstavuje ložisko infekcie v tele a takýto zub môže kedykoľvek začať bolieť a môžete z neho opuchnúť.
  • Na zub s jedným kanálikom potrebujeme približne 1-1,5 hod.. U zložitejších viac-kanálikových zubov je tento čas dlhší, niekedy až 3h.
  • Počet kanálikov sa líši u jednotlivých zubov a u rôznych ľudí. Zub tak priemerne môže mať 1 až 4 kanáliky (v individuálnych prípadoch aj viac). Presný počet kanalikov vám vieme povedať z intraorálneho rontgenu alebo CT.
  • Ošetrenie vykonávame v lokálnej anestézii, ktorá znecitlivie zub a okolie, takže samotný zákrok vo všeobecnosti nie je bolestivý. Niektorí pacienti však môžu po zákroku pociťovať mierne nepohodlie alebo bolestivosť, ktoré sa zvyčajne dajú zvládnuť voľnopredajnými liekmi proti bolesti.
  • Po ošetrení  koreňových kanálikov môže byť zub oslabený a náchylnejší na zlomenie alebo prasknutie, ktoré môže viesť k strate zubu.  Vo väčšine prípadov na zub zhotovujeme korunku, aby sme obnovili pevnosť, funkciu a vzhľad zubu a tým predĺžili jeho životnosť.
Recenzie

Spokojných pacientov

Túto súkromnú kliniku odporúčam každému. Všetci sú veľmi profesionálni, a zároveň priateľskí - takto by to malo fungovať všade. Vstupná prehliadka, návrh riešenia, časový harmonogram, finančný plán - všetko sa dalo nastaviť podľa mojich možností. Páči sa mi filozofia, že dôležitá je prevencia a osveta - bolo to tam cítiť pri každej návšteve :) Veľké plus, že majú vlastné parkovisko.
Katarína Urbančoková
Katarína Urbančoková
Môžem len odporučiť,ak chcete mať krásny úsmev tak neváhajte navštíviť túto kliniku...... Pristup,liečba ,práca, príjemné vystupovanie ,čistota je na jednotku.
Ing.Slávka Brijakov
Ing.Slávka Brijakov
Najlepšia zubná ambulancia akú som kedy navštívila. Odbornosť a kvalita práce na vysokej úrovni. Personál vždy usmiaty, milý a ústretový. Ďakujem za starostlivosť 👍🏻
Soňa Spodniaková
Soňa Spodniaková
Profesionalita na vysokej urovni,odborny a pritom stale ludsky pristup,uzasne vsetko vysvetluju,trpezlivost im neni cudzia stejne ako empatia. Krasne priestory,priatelska atmosfera medzi kolegami,clovek sa pri zakrokoch nemusi bat.
Katarina Ondrusova
Katarina Ondrusova
Veľmi pekné nové priestory. Pani doktorka bola veľmi príjemná a milá všetko mi vysvetlila a dohodli sme sa ako ďalej postupovať . 5 hviezdičiek aj pre slečnu na recepcii a pani sestričku.
Lucia Jančovičová
Extremne profesionalna, dynamicka a moderna ambulancia, prijemny a individualny pristup, flexibilne objednavanie, dokladna a instruktazna dentalna hygiena (1h) a vynikajuca praca specialistov /doktorov na jednotlive zakroky. Moja skusenost pocas 2 rokov: ludia i prostredie a vysledky na medzinarodnej urovni. 100% spokojnost, 5/5!
Iveta reuven
Iveta reuven
Pred prvým stretnutím som mala obavy aké to na klinike Belvedent bude a ci nebudú podceňovať moje problémy. Ale kdeže, tu som sa cítila ako človek a nie len ako ďalší pacient za ktorým zatvoria dvere. Meniť uz určite nebudem. Ďakujem Vám za doterajšiu pomoc.
Betka Púčiková
Betka Púčiková
Milý, priateľský a zároveň profesionálny prístup. Všetky úkony a zákroky vám dopredu predstavia a odkomunikujú všetko tak, aby ste rozumeli, aké zmeny či úpravy nastanú :) Bezproblémová komunikácia ohľadne dohody termínov. Rozhodne Belvedent odporúčam.
Martina Babjaková
Martina Babjaková
Klinika BELVEDENT je top klinika v našom regióne. Ako budúca mamička som mala problém objednať sa k zubárom. Jedine na tejto klinike mali úžasný prístup a vzali ma bez problémov. Odporúčam každému, kto má strach zo zubárov a hľadá špičkový, profesionálny no zároveň ľudský prístup. Milo ma prekvapila aj cena. Ďakujem celému personálu a rada sa vrátim aj nabudúce…
Paula Opatetna
Paula Opatetna
Kliniku Belvedent môžem vrelo len odporučiť!! Po dlhoročnom hľadaní si dobrého zubára po skúsenostiach nie len na Slovensku ale aj v zahraničí som náhodou natrafila na túto kliniku. Profesionálnosť a prístup mladej p. zubárky ma nadpriemerne prekvapil. Tak isto ako aj najmodernejšie vybavenie a technika, s ktorou disponujete. A to si dovolím tvrdiť, že moje nároky sú dosť veľké. Teším sa, že som Vás našla a za Vašu kvalitnú prácu sa Vám chcem srdečne poďakovať. Ste naozaj skvelý tím, kde cítiť presvedčenosť o Vašej práci, ktorú naozaj robíte výborne. Všetko dobré aj naďalej...
Juliana Mikušíncová
Juliana Mikušíncová

Objednajte sa k nám na tel. čísle:   0948 120 887

Objednajte sa k nám

Prečo práve Belvedent?

Stabilný výsledok
Stabilný výsledok

Vieme, že návšteva zubára nepatrí k vašim koníčkom. Problémy preto vyriešime, tak aby výsledok bol dlhodobý a stabilný.

Moderné vybavenie
Moderné vybavenie

K ošetreniu používame najmodernejšie technológie a postupy, bez ktorých sa súčasná kvalitná stomatológia nedá robiť.

Príjemné prostredie
Príjemné prostredie

Tiež nemáte radi pochmúrne zelené chodby a nemocničný zápach? U nás sa nestretnete ani s jedným

Pripomenutie vyšetrenia
Pripomenutie vyšetrenia

Klientov telefonicky vopred informujeme o blížiacom sa termíne, na ktorý sú objednaní.

Filozofia prevencie
Filozofia prevencie

Stomatologickým problémom sa snažíme v prvom rade predchádzať uvedomelou prevenciou.

Bezplatné parkovanie
Bezplatné parkovanie

Vyhradené bezplatné parkovacie miesta pre našich klientov priamo pred ambulanciou.

Naše tel. číslo 0948 120 887

Ordinačné hodiny

Práve teraz neordinujeme
Po 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Ut 07:00-12:00   |   12:30-14:30
St 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Št 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Pi 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Objednať sa