recepcia@belvedent.sk +421 948 120 887 Navigovať
Ošetrenie zubného kazu
Naše služby

Ošetrenie zubného kazu

Výplň zuba nahrádza jeho stratenú časť – najčastejšie kazom, úrazom alebo iným opotrebením. Moderné fotokompozitné výplne všeobecne známe ako biele výplne alebo nesprávne “biele výplne” sú na prvý pohľad nerozoznateľné od vlastných zubov.

Ako vyzerá modelovanie zuba?
Spustiť video
vysetrenie

Modelovanie zuba

Po dôkladnom odstránení všetkých kazivých hmôt pod kontrolou caries detektoru, dokážeme zub vymodelovať do pôvodného tvaru tak, aby jeho vzhľad bol čo najprirodzenejší. Všetko prebieha za použitia lokálnej anestézie, pre čo najväčší komfort pacienta.

Ošetrenie zubného kazu

Prečo používame KOFFERDAM

Kofferdam je neodlúčiteľnou súčasťou väčsiny našich ošetrení a ani tento typ zákroku sa bez neho neobíde. Jedná sa o gumenú blanu, ktorú má pacient nasadenú počas výkonu v ústach. Či už je to odvŕtanie kazu alebo starej amalgámovej výplne, kde pacienta chráni pred aspiráciou (vdýchnutím) nečistôt, ale aj samotné modelovanie zubu fotokompozitnou výplňou. Fotokompozitný materiál a jeho väzba na zub sú veľmi citlivé na vlhkosť a prítomnosť sliny. Bez kofferdamu môže tak dôjsť k zlyhaniu výplne.

Na čo všetko kofferdam používame, sa môžete dočítať na našom blogu

Zenau kazujuca palec hore popritom ako jej robia zuby

Prečo nie amalgám

Najčastejšie pacientom vadí ich neestetický vzhľad. Z pohľadu lekára je však väčší problém niečo iné. Biele výplne sú na rozdiel od amalgámových výplní veľmi šetrné k zubným tkanivám, pretože sa špeciálnym postupom lepia priamo do zubu.
Amalgámové výplne sa do zubu nelepia a preto musí pri ich zhotovení zubný lekár odvŕtať aj zdravé zubné tkanivá len preto, aby výplň zo zuba nevypadla.

Z rovnakého dôvodu amalgámové výplne často spôsobujú praskanie zubov.

Používame zväčšenie

Počas ošetrenia vždy používame zväčšovacie pomôcky (lupové okuliare alebo mikroskop) tak, ako je v modernej stomatológií štandardom.

Pokiaľ vás zaujíma, prečo je zväčšenie tak dôležité, môžete si o tom prečítať na našom blogu.

Ošetrenie zubného kazu

estetika
obnova tvaru a funkcie zubu
šetrné k zubným tkanivám
dlhá životnosť (pri správnej starostlivosti)
hneď po odoznení anestézie môžete jesť
sú šetrné k zubom
zhotovenie vyžaduje len 1 návštevu
estetika
obnova tvaru a funkcie zubu
šetrné k zubným tkanivám
dlhá životnosť (pri správnej starostlivosti)
hneď po odoznení anestézie môžete jesť
sú šetrné k zubom
zhotovenie vyžaduje len 1 návštevu
Neprehliadnite

Výsledky našej práce

4 ===
Pred
Po
Pred
Po
Pred
Po
Pred
Po
Ukázať všetky premeny
Pomôžeme vám?

Často kladené otázky

Nenašli ste odpoveď?
Kontaktujte nás

  • Biela výplň je rovnako pevná ako amalgámová, s tým rozdielom, že má ďalšie výhody navrch ako estetický vzhľad, biokompatibilita a šetrnosť k zubu.
  • Najskôr odstránime kaz.Následne do zubu vlepujeme po častiach fotokompozit. Týmto spôsobom vymodelujeme zub do požadovaného tvaru.  Každá vrstva je vytvrdená špeciálnym svetlom a finálna výplň je tvarovaná a leštená tak, aby zodpovedala prirodzenému zubu.
  • Väčšinu kazov opravujeme  pomocou fotokompozitnej bielej výplne. Avšak v určitých prípadoch rozsiahleho kazu alebo oblastí s vysokou žuvacou záťažou indikujeme alternatívne materiály, ako sú porcelánové alebo kompozitné onleje alebo korunky.
  • Farba výplne je stabilná. Zmena farby zubu  alebo výplne je spôsobená povrchovou pigmentáciou zo stravy (káva, čaje) alebo fajčenia, ktorú viete pravidelnou dentálnou hygienou minimalizovať. Pokiaľ si už neviete rady s pigmentami doma, radi vám pomôžeme na profesionalnej dentálnej hygiene, kde pigmenty odstránime pomocou pieskovania.
  • Nie. Pred začatím vám podáme lokálnu anestéziu, aby tento zákrok nebolel.
  • Životnosť bielej výplne sa môže líšiť v závislosti od faktorov, ako je veľkosť výplne, jej umiestnenie a kvalitou vašej ústnej hygieny. V priemere môžu biele výplne pri správnej starostlivosti vydržať 10 rokov alebo dlhšie.
  • Áno, veľa ľudí sa z estetických a zdravotných dôvodov takto rozhodne .
  • Zub po ošetrení rozsiahlejšieho kazu bielou výplňou môže byť niekoľko dní citlivý na teplé alebo studené. Táto citlivosť by však mala odznieť. Pokiaľ by sa citlivost zhoršovala, doporučujeme kontaktovať zubného lekára.
  • Nie. Biele vyplne nereagujú na bieliace prostriedky. Preto treba myslieť na bielenie ešte pred začatím ošetrenia hlavne na predných zuboch, aby sa výplne nemuseli po absolvovaní  bielenia vymeniť za svetlejšie.
Recenzie

Spokojných pacientov

Túto súkromnú kliniku odporúčam každému. Všetci sú veľmi profesionálni, a zároveň priateľskí - takto by to malo fungovať všade. Vstupná prehliadka, návrh riešenia, časový harmonogram, finančný plán - všetko sa dalo nastaviť podľa mojich možností. Páči sa mi filozofia, že dôležitá je prevencia a osveta - bolo to tam cítiť pri každej návšteve :) Veľké plus, že majú vlastné parkovisko.
Katarína Urbančoková
Katarína Urbančoková
Môžem len odporučiť,ak chcete mať krásny úsmev tak neváhajte navštíviť túto kliniku...... Pristup,liečba ,práca, príjemné vystupovanie ,čistota je na jednotku.
Ing.Slávka Brijaková
Ing.Slávka Brijaková
Najlepšia zubná ambulancia akú som kedy navštívila. Odbornosť a kvalita práce na vysokej úrovni. Personál vždy usmiaty, milý a ústretový. Ďakujem za starostlivosť 👍🏻
Soňa Spodniaková
Soňa Spodniaková
Profesionalita na vysokej urovni,odborny a pritom stale ludsky pristup,uzasne vsetko vysvetluju,trpezlivost im neni cudzia stejne ako empatia. Krasne priestory,priatelska atmosfera medzi kolegami,clovek sa pri zakrokoch nemusi bat.
Katarina Ondrusova
Katarina Ondrusova
Veľmi pekné nové priestory. Pani doktorka bola veľmi príjemná a milá všetko mi vysvetlila a dohodli sme sa ako ďalej postupovať . 5 hviezdičiek aj pre slečnu na recepcii a pani sestričku.
Lucia Jančovičová
Lucia Jančovičová
Extremne profesionalna, dynamicka a moderna ambulancia, prijemny a individualny pristup, flexibilne objednavanie, dokladna a instruktazna dentalna hygiena (1h) a vynikajuca praca specialistov /doktorov na jednotlive zakroky. Moja skusenost pocas 2 rokov: ludia i prostredie a vysledky na medzinarodnej urovni. 100% spokojnost, 5/5!
Iveta reuven
Iveta reuven
Pred prvým stretnutím som mala obavy aké to na klinike Belvedent bude a ci nebudú podceňovať moje problémy. Ale kdeže, tu som sa cítila ako človek a nie len ako ďalší pacient za ktorým zatvoria dvere. Meniť uz určite nebudem. Ďakujem Vám za doterajšiu pomoc.
Betka Púčiková
Betka Púčiková
Milý, priateľský a zároveň profesionálny prístup. Všetky úkony a zákroky vám dopredu predstavia a odkomunikujú všetko tak, aby ste rozumeli, aké zmeny či úpravy nastanú :) Bezproblémová komunikácia ohľadne dohody termínov. Rozhodne Belvedent odporúčam.
Martina Babjaková
Martina Babjaková
Klinika BELVEDENT je top klinika v našom regióne. Ako budúca mamička som mala problém objednať sa k zubárom. Jedine na tejto klinike mali úžasný prístup a vzali ma bez problémov. Odporúčam každému, kto má strach zo zubárov a hľadá špičkový, profesionálny no zároveň ľudský prístup. Milo ma prekvapila aj cena. Ďakujem celému personálu a rada sa vrátim aj nabudúce…
Paula Opatetna
Paula Opatetna
Kliniku Belvedent môžem vrelo len odporučiť!! Po dlhoročnom hľadaní si dobrého zubára po skúsenostiach nie len na Slovensku ale aj v zahraničí som náhodou natrafila na túto kliniku. Profesionálnosť a prístup mladej p. zubárky ma nadpriemerne prekvapil. Tak isto ako aj najmodernejšie vybavenie a technika, s ktorou disponujete. A to si dovolím tvrdiť, že moje nároky sú dosť veľké. Teším sa, že som Vás našla a za Vašu kvalitnú prácu sa Vám chcem srdečne poďakovať. Ste naozaj skvelý tím, kde cítiť presvedčenosť o Vašej práci, ktorú naozaj robíte výborne. Všetko dobré aj naďalej...
Juliana Mikušíncová
Juliana Mikušíncová
38232 +

ošetrených zubov

4754 +

spokojných pacientov

8 +

ročná história

Objednajte sa k nám na tel. čísle:   0948 120 887

Objednajte sa k nám
Služby

Služby, ktoré poskytujeme

Prečo práve Belvedent?

Stabilný výsledok
Stabilný výsledok

Vieme, že návšteva zubára nepatrí k vašim koníčkom. Problémy preto vyriešime, tak aby výsledok bol dlhodobý a stabilný.

Moderné vybavenie
Moderné vybavenie

K ošetreniu používame najmodernejšie technológie a postupy, bez ktorých sa súčasná kvalitná stomatológia nedá robiť.

Príjemné prostredie
Príjemné prostredie

Tiež nemáte radi pochmúrne zelené chodby a nemocničný zápach? U nás sa nestretnete ani s jedným

Pripomenutie vyšetrenia
Pripomenutie vyšetrenia

Klientov telefonicky vopred informujeme o blížiacom sa termíne, na ktorý sú objednaní.

Filozofia prevencie
Filozofia prevencie

Stomatologickým problémom sa snažíme v prvom rade predchádzať uvedomelou prevenciou.

Bezplatné parkovanie
Bezplatné parkovanie

Vyhradené bezplatné parkovacie miesta pre našich klientov priamo pred ambulanciou.

Naše tel. číslo 0948 120 887

Ordinačné hodiny

Práve teraz neordinujeme
Po 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Ut 07:00-12:00   |   12:30-14:30
St 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Št 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Pi 07:00-12:00   |   12:30-14:30
Objednať sa